لوبیا قرمز


خواص لوبیا قرمز چیست ؟
طبع لوبیا قرمز گرم و تر است.‏ یکی از خواص لوبیا قرمز اینست که ادرار آور است و موجب افزایش ادرار می شود. همچنین برای درمان بیماریهای دستگاه ادراری مصرف لوبیا قرمز توصیه می شود. برای درمان سنگ کلیه لوبیا قرمز بخورید.

از خواص لوبیا قرمز اینست که سینه و ریه را نرم می‌کند و همچنین آب را از بدن خارج می‌سازد.‏ لوبیا قرمز مقوی قلب است.‏ باعث تحریک نیروی جنسی می گردد.

جالب است بدانید قاعده اور بودن جزو خواص لوبیا قرمز است . یکی از فواید لوبیا قرمز خاصیت ضد سرطانی ان است .

برای رفع بیماریهای قلبی از لوبیا قرمز استفاده کنید. لوبیا قرمز روده‌ها را تمیز می‌کند.‏ یکی دیگر از مهمترین خواص لوبیا قرمز کاهش فشار خون و درمان یبوست است.


طبق بررسی های بدست امده مصرف لوبیا قرمز برای دارندگان گروه خون B سودمند، و برای سه گروه خونی دیگر مضر است.

لوبیا قرمز دارای سدیم پائین و پتاسیم بالا می باشد . افراد مبتلا به فشارخون و دیابتی ها میتوانند با خیالت راحت لوبیا قرمز بخورند.

زنگ تفریح : با خواص ماش و فواید ماش آشنا شوید

درباره ارزش غذایی لوبیا قرمز باید بگوییم که هر 100 گرم لوبیا قرمز پخته دارای :

266 کالری انرژی

22 گرم پروتئین

38 گرم نشاسته

44 گرم کربوهیدرات

23 گرم فیبر

ویتامین B5، B3

آهن و اسید فولیک ( برای زنان باردار و افراد کم‌خون ) می باشد.

پس یکی از خواص لوبیا قرمز آهن و اسید فولیک است که برای زنان باردار و افراد کم خون بسیار مناسب است. همچنین به گزارش آسان طب هر 100 گرم لوبیا پخته 100 میلی‌گرم کلسیم دارد و کلسیم هم که برای استحکام دندان‌ها و استخوان‌ها عالیست.

یکی دیگر از فواید لوبیا قرمز فیبر فراوان در ان است که باعث حفظ سلامتی سیستم گوارشی می شود و با یک سیستم گوارشی سالم ، به دیابت و سرطان روده مبتلا نخواهید شد.

مضرات لوبیا قرمز
یکی از مضرات لوبیا قرمز این است که بدلیل اینکه پروتئین زیادی دارد برای کسانی که نقرس دارند یا اسید اوریک خونشان بالاست توصیه نمی شود.

یکی دیگر از مضرات لوبیا قرمز اینست که گاز زیادی در معده و روده تولید می‌ کند. بنا براین باید در خوردن ان مراعات کنید. همچنین میتوانید حدود 12 ساعت قبل پخت ان را بخیسانید تا کمی از نفخ ان گرفته شود.

تماس با ما

شرکت بازرگانی صبا تجارت نقش جهان

آدرس:اصفهان، خیابان ولیعصر،روبه روی کلانتری، طبقه فوقانی بانک قوامین، ساختمان ولیعصر

تلفکس:03132258524

ایمیل: info@sabatejarat.com

درباره ما

شرکت صبا تجارت نقش جهان از سال 1388 به عنوان یک شرکت تجاری در عرصه واردات غلات و مواد اولیه کارخانجات مواد غذایی فعالیت خود را آغاز نموده است در این راستا شرکت اقدام به واردات انواع خشکبار مانند: ذرت (پاپکورن)،تخمه آفتابگردان،تخمه کدو،بادام زمینی غلاف دار و دانه های روغنی مانند: کنجد و انواع حبوبات مانند: لوبیا کنجد،عدس سبز و نخود نموده است.